DJ Kielce na wesele

1 Wybór sali weselnej

1. Sala weselna


Najważniejszą decyzją aby wesele było udane jest wybór sali weselnej. Wiele młodych par szukając sali kieruje się tym, czy sala wyposażona jest w klimatyzacje a to jest podstawowy błąd! Dlaczego? To wyjaśnię za chwilę. Ja planując swoje wesele i poszukując miejsca na zabawę, pierwsze pytanie jakie bym zadał to: Czy sala weselna posiada wentylacje?   W większości odpowiedzi usłyszał bym pewnie: Nie. Wtedy grzecznie Dziękuje i szukam dalej. O co chodzi z wentylacją sali? Już wyjaśniam.


Wyobraźmy sobie sytuację 1.


Ludzie tańczący na parkiecie to ogniska, a dym tych z ognisk to jest pot i to czym ludzie oddychają. Co się stanie w momencie kiedy nad parkietem włączymy klimatyzację i zacznie dmuchać na te ogniska? Odpowiedź jest prosta. Dym z tych ognisk rozejdzie się po całej sali, przy stolikach będzie go czuć a ludzie na parkiecie pomimo tego, że będzie chłodniej czy nawet zimno i tak się spocą.


Teraz sytuacja 2.


Nad parkietem z płonącymi ogniskami jest wyciąg powietrza, natomiast z drugiej strony sali jest nadmuch powietrza z zewnątrz przez klimatyzację. Co wtedy staje się z dymem? Dym jest wyciągany bezpośrednio nad parkietem i nie czuć go przy stolikach, natomiast na całej sali mamy świeże powietrze.


A teraz odpowiedzcie sobie na pytanie która sytuacja jest lepsza pierwsza czy druga?


Jeśli już macie odpowiedź na pytanie powyżej to jeszcze kilka zdań odnośnie klimatyzacji. Moje drugie pytanie po usłyszeniu odpowiedzi: Tak sala posiada wentylacje. Brzmiało by: Jaką klimatyzację posiada sala? Z obiegiem wewnętrznym? Czyli klimatyzator sufitowy lub ścienny Czy z obiegiem zewnętrznym? Czyli powietrze pobierane z zewnątrz budynku. O co chodzi tym razem z rodzajem klimatyzacji?


Klimatyzacja z obiegiem wewnętrznym to zwykły klimatyzator sufitowy lub ścienny, który działa trochę jak wentylator. Pobiera powietrze z wewnątrz czyli jak opisywałem powyżej, zasysa dym z ogniska, schładza go i wypuszcza z powrotem na sale. Żeby zobrazować to bardziej to podam przykład z wentylacją samochodu. Zróbcie eksperyment podczas jazdy samochodem w deszcz, wtedy efekt będzie natychmiastowy. Włączamy obieg zamknięty wentylacji, czyli odcinamy napływ świeżego powietrza z zewnątrz. Co się wtedy stanie? Szyby zaparują, tak że nie będzie nic widać. Tak samo z klimatyzacją wewnętrzną na sali. Co z tego, że będzie zimno jak i tak wszyscy będą spoceni. Natomiast klimatyzacja z obiegiem zewnętrznym pobiera świeże powietrze z zewnątrz, schładza go a cały pot jest wyciągany przez wyciąg na zewnątrz budynku. Dzięki temu nawet nie musi być zimno na sali, a wszyscy nie będą spoceni i zmęczeni nawet podczas długich zabaw.


Dlatego ja wybierając sale weselną na swoje wesele wybrałbym tylko sale z wentylacją i klimatyzacją zewnętrzną. Dlaczego o tym pisze? Bo nic tak nie irytuje DJ’a podczas pracy jak spoceni goście schodzą z parkietu mówiąc: muzyka świetna ale nie da się tańczyć bo jest za gorąco.


DJ%20Kielce, sala%20weselna